SPLIT 17.4℃ | lebić 5.3 m/s
2. svibnja 2024. 19:50

Utakmica prava prvenstvena

PODIJELI

Split, 16. ožujka 2024, stadion Poljud, utakmica 27.-og kola SHNL. Teren odličan. Gledatelja 22.204. Sudac Igor Pajač.

Hajduk:

Lučić 4,5, Diallo 4,5 (od 46’ Hrgović 6), Mikanović 1, Šarlija 6 (od 77’ Kalinić -), Elez 4,5 (od 46’ Prpić 6), Sigur 5,5, Krovinović 6, Pukstas 6,5, Benrahou 5,5 (od 67’ Kleinheisler 6), Sahiti 5 (od 46’ Dajaku 5,5), Livaja 5,5.

Lokomotiva:

Čavlina 9, Leovac 6,5, Kalaica 7,5, Mersinaj 7, Bartolec 7, Smakaj 6,5 (od 46’ Feta 6), Marić 6,5, Mudražija 9, Šotiček 6,5, Goričan 7 (od 80’ Kastrati – ), Čop 7.

Hajduk i Lokomotiva su jučer na Poljudu igrali utakmicu 27.-og kola SuperSport Hrvatske nogometne lige. Po odličnom terenu pred nešto više od 22 tisuće gledatelja, nakon velike borbe, uz odlično suđenje suca Pajača, Lokomotiva je bila bolja rezultatom 2-1.

Prvi važan detalj se dogodio u 24.-oj minuti, kada je odlični sudac Pajač dao drugi žuti, isključujući karton desnom beku domaćina, Dinu Mikanoviću. Već dvije minute kasnije, nakon odlične akcije iz kornera Lokomotiva je povela golom Mudražije.

Hajduk je imao prigodu za izjednačenje u devetoj minuti drugog poluvremena, ali fenomenalni Čavlina je obranio lukavi udarac Livaje.

Šest minuta kasnije je Mudražija, inače igrač utakmice postigao svoj drugi gol na utakmici i praktično riješio pitanje pobjednika, samo je još Livaja duboko u sudačkoj nadoknadi postigao krasan počasni zgoditak za konačnih Hajduk – Lokomotiva 1-2.

Utakmica je bila prava prvenstvena uz pregršt jakih duela i ponešto nervoze, pravi derbi i promocija hrvatskog nogometa u cjelini. Na tablici je sada Rijeka prva s 59 bodova, četiri ispred Hajduka, a osam ispred Dinama, koji ima dvije utakmice manje. Lokomotiva je četvrta s 39 bodova.