SPLIT 11.5℃ | maestral 3.7 m/s
3. svibnja 2024. 06:14

Nitko ne pobjeđuje Amerikance šest puta zaredom

PODIJELI

Hrvatska Davis Cup reprezentacija je danas u Splitu izgubila prvi meč u grupi D Davis Cupa od reprezentacije SAD-a rezultatom 2-1. Prvi je to poraz naših tenisača protiv Amerikanaca u povijesti, nakon što su ih dobili nevjerojatnih pet puta u nizu.

U prvom meču Dino Prižmić u svojem debiju za reprezentaciju nije uspio zaprijetiti tridesetdevetom igraču sa ATP ljestvice Mackenzie McDonaldu, za nešto više od sat i pol vremena igre, Amerikanac je rezultatom 6-4, 6-2 donio prvi bod gostima.

U drugom meču je Borna Gojo zabilježio najveću pobjedu karijere, odigravši praktično savršen meč protiv jedanaestog igrača svijeta, Francesa Tiafoea. U dva seta je promašio samo šest prvih servisa, postotak ubačenog prvog servisa je bio nestvarnih 91%, a rezultat je za stotinjak minuta igre bio 6-4, 7-6.

Treba napomenuti da je postotak ubačenog prvog servisa kod Amerikanca bio gotovo na jednakoj razini – 88%, ali Gojo je jednostavno u ključnim trenucima bio agresivniji i čvršći.

U odlučujućem meču parova smo gledali tenisku poslasticu dostojnu finala nekog Grand Slam turnira. Austin Krajicek, trenutno prvi igrač parova na ATP listi i Rajiv Ram, peti s liste su na koncu ipak bili za nijansu jači od hrvatskog para Ivan Dodig i Mate Pavić.

U više od dva i pol sata vrhunskog tenisa smo vidjeli puno atraktivnih poteza, a koliko je razina igre bila visoka vidljivo je iz činjenice da u prva dva seta nitko nije došao niti do prilike za break, što jasno govori o tome koliko se kvalitetno serviralo.

Prvi tie-break je otišao na stranu Amerikanaca, iako su Dodig i Pavić imali prednost od dva mini-breaka, a drugi je pripao domaćem paru.

U trećem setu je Ivan Dodig izgubio servis kod rezultata 2-1 u gemovima za Amerikance, a do kraja više nije bilo prigoda za povratak, Dodig je izgubio i drugi svoj servis, pa su Amerikanci slavili 6-2 u odlučujućem setu. Šteta za poraz, koji ipak nije neočekivan, jer gosti su u susret ušli kao izraziti favoriti, kao i u cijeli ovaj turnir.

Amerikanci sutra igraju protiv Nizozemske, a Hrvatska u petak dočekuje reprezentaciju Finske.