SPLIT 17.0℃ | jugo 10.6 m/s
2. svibnja 2024. 04:09

Juniori Hajduka među osam najboljih u Ligi prvaka mladih!

PODIJELI

Utakmica je otvorena pritiskom gostiju prema kaznenom prostoru Hajduka, ali bez ozbiljnog udarca ili prigode, a prvu stvarno ozbiljnu prigodu imao je Hajduk u šestoj minuti kad je Brajković izbacio Vrcića, koji je krenuo sam prema vratima Cityja, ali vratar gostiju je ipak uspio zaustaviti njegov dobar prizemni udarac.

Nakon toga je Hajduk uspostavio ravnotežu, iako je dojam da City dominira, a u 24.-oj minuti bljesnula je kontra koju je povukao Reić i izbacio Antunovića, kojeg zaustavlja vratar gostiju van svojeg šesnaesterca, ali izbacuje samo do Brajkovića koji preciznim udarcem iz prve prebacuje sve i s tridesetak metara pogađa praznu mrežu za delirij na tribinama i terenu.

U tridesetoj minuti gosti traže kazneni udarac zbog jednog starta u kaznenom prostoru domaćih, ali izraelski sudac Levy samo odmahuje rukom.

U trideset i trećoj Skoko izbacuje Matu Antunovića po lijevoj strani, a on s dva lažnjaka izbacuje stopera Cityja Katonga, a onda prizemnim udarcem probija trbuh Georgea Murray – Jonesa i povisuje vodstvo Hajduka na 2-0.

U tom trenutku Poljud doslovno eksplodira, a vaš reporter sa sjetom razmišlja koliko je ova publika gladna i žedna jakoga Hajduka i koliko nam malo treba za sreću.

Nažalost, na samom isteku prvog poluvremena, petnaestak sekundi prije početka sudačke nadoknade, Portugalac u redovima Cityja, Carlos Borges je probio lijevu stranu i povratnom loptom pronašao Norvežanina Oscara Bobba, po našoj skromnoj procjeni najboljeg pojedinca gostiju, koji pogađa suprotni kut za smanjenje vodstva.

U sudačkoj nadoknadi, nakon primljenog gola je bilo malo zbunjenosti kod domaće momčadi, ali kraj poluvremena je zaustavio pritisak gostiju.

Šteta što taj kraj nije došao tri minute ranije, jer bilo bi to savršeno poluvrijeme za momčad Marijana Budimira, koji je izvrsno postavio igru protiv očito dominantnog protivnika. To pokazuje i statistika na poluvremenu, po kojoj su gosti imali loptu u nogama preko šezdeset posto vremena, imali i više udaraca, puno više opasnih napada, ali Hajduk je uputio ukupno tri udarca, sva tri u okvir, a dva su završila u mreži gostiju.

U tom trenutku smo saznali da je na tribinama nešto manje od osam tisuća gledatelja, šteta što je utakmica morala biti u ovako ranom terminu, uvjereni smo kako bi, da je početak bio zakazan u udarno vrijeme na tribinama bilo u najmanju ruku dvostruko više navijača.

Drugo poluvrijeme je počelo dodatnim pritiskom gostiju, već u drugoj minuti nastavka Buljan je morao braniti opasan udarac Bobba iz blizine. Hajduk uzvraća minutu kasnije, kada Hrgović probija lijevu stranu i povratnom pronalazi Antunovića, koji puca u bliži kut iz prve, ali lopta pogađa vanjski dio mreže.

U pedeset i drugoj minuti kardinalna pogreška suca, koji je u trenutku kad je Antunović srušen od posljednjeg igrača obrane Cityja procijenio kako nije riječ o prekršaju. Dojam je da je to trenutak kad je Hajduk mogao ostati na terenu s igračem više.

Pritisak i dominacija gostiju se nastavila, lopta je često bila u kaznenom prostoru Hajduka, a trener Marijan Budimir je nakon sat vremena igre umjesto odličnih Reića i Skoke ubacio svježe snage – Marina Ćalušića i Krešimira Nazora.

U sedamdesetoj minuti je bilo jasno da je trener Budimir, potpuno razumno i logično – odlučio parkirati autobus pred svoj kazneni prostor, ali na ispravan način – paralelno uz njega a ne okomito.

U tim trenucima, dok su juniori Hajduka očigledno bili u podređenom položaju, splitska publika je pokazala zašto je često stvarno najbolja na svijetu – cijeli stadion je počeo grmjeti i dizati svoje momke.

U sedamdeset i trećoj minuti, ispraćen ovacijama izlazi Mate Antunović, a mijenja ga Domagoj Begonja.

U osamdesetoj minuti, nakon ubačaja iz prekida i gužve, napadač gostiju Dickinson je ostao sam na rubu peterca malo iskosa, ali jak udarac je završio u prsima odličnog vratara Buljana.

U dva navrata su, prvo Brajković, a kasnije i Jurić-Petrašilo primijetili kako vratar gostiju stoji daleko od vrata i pokušali dalekometnim lobovima, ali nisu bili precizni, iako su oba pokušaja bila potpuno logična. U tom trenutku smo se sjetili da ovoj momčadi nedostaje Luka Vušković, koji je u karijeri postigao više takvih pogodaka.

U osamdeset i trećoj minuti je Jere Vrcić u pokušaju kontranapada faulirao gostujućeg stopera Burnsa, koji reagira, a Vrcić ulazi u koškanje s njim. Obojica dobivaju žuti karton, ali Vrciću je on puno lakše pao, jer Burnsu je to bio drugi na utakmici i svojom glupošću ostavlja svoju momčad s igračem manje u završnici utakmice.

Nije to previše poremetilo dominaciju gostiju, jer Hajdukovci su očito kopnili sa snagom, ali je definitivno olakšalo obrani. U samoj završnici, gosti su pokazali puno nervoze, očito je da nisu očekivali ovakvu utakmicu.

Četiri minute sudačke nadoknade je publika dočekala na nogama uz onu staru pjesmu o pomoći s nebesa bijelom dresu…

I da, završilo je kolopletom slavlja. Bravo momci!