Close this search box.
Vrijeme by DHMZ:
SPLIT 20.9℃ | jugo 5.6 m/s
6. svibnja 2024. 20:10

Hrvatska namučila Grke na otvaranju Eurobasketa, ali bolje od tijesnog poraza nije išlo

PODIJELI

Hrvatska košarkaška reprezentacija danas je u Milanu izgubila od Grčke rezultatom 85-89. Dobro su košarkaši Hrvatske otvorili utakmicu, na početku i držali vodstvo, ali Grci su agresivnom obranom i s puno skokova u napadu do konca poluvremena odveli utakmicu na svoj mlin i na poluvremenu došli do vodstva od 16 koševa razlike.

Za razliku od nekih recentnih utakmica, izabranici Damira Mulaomerovića nisu pustili da utakmica prođe pored njih, nastavili su igrati, ulazak Kruna Simona je pokrenuo stvari u napadu i već u trećoj četvrtini su smanjili prednost Grka na samo četiri poena razlike.

Opustili su se u tim trenucima Grci, da bi opet zaigrali nešto bolje i opet povećali prednost na dvoznamenkastu razliku, a Hrvatska se uporno vraćala, da bi minutu i trideset i dvije sekunde prije kraja Simon ubacio za zaostatak od samo dva poena razlike.

Ipak, dalje nije išlo, iako je sljedeći napad obranjen, Zubac je u sljedećem napadu za izjednačenje blokiran, a onda je Giannis Antetokounmpo, koji ga je i blokirao preuzeo stvar u svoje ruke, postigavši svih pet poena do kraja utakmice za Grčku, a usput još i blokirao Smithov pokušaj trice.

U svakom slučaju, obećavajuća izvedba hrvatskih košarkaša, koji su skupo prodali kožu protiv jednog od favorita natjecanja i jednog od najboljih košarkaša svijeta.

Giannis je postigao 27 koševa, skupio 11 skokova, 6 asistencija i 3 blokade, dok je kod Hrvatske najkorisniji igrač bio Jaleen Devon Smith s 23 koša, 5 skokova i 4 asistencije.

Sljedeću utakmicu Hrvatska igra u subotu protiv Velike Britanije, koja je ranije danas izgubila od Ukrajine 90-61.