SPLIT 17.8℃ | lebić 6.5 m/s
3. svibnja 2024. 17:01

Hrvatska izgubila od Finske i ostala bez šanse za četvrtfinale

PODIJELI

Hrvatska nije uspjela doći do željene pobjede na Gripama, nakon dva meča u singlu, Finci su ostvarili dvije pobjede, pa će meč parova biti odigran samo za prestiž, jer nema nikakvu rezultatsku važnost.

Otto Virtanen je u prvom meču dana pobijedio Dina Prižmića 6-4, 3-6, 6-3 i tako donio prednost svojoj reprezentaciji u susretu drugog kola skupine D finalne grupe Davis Cupa na Gripama. Mladi Splićanin je još jednom pokazao puno potencijala, vratio se kad je imao set i break zaostatka, ali u trećem setu je Finac imao više koncentracije i iskustva.

U drugom meču je Borna Gojo u dva seta izgubio od Emila Ruusuvuorija, koji je do prvog seta došao nakon tie-breaka, a u drugom je jedan pad koncentracije Splićanina iskoristio za jedini break u meču i mirno zadržao servis do kraja.

Ovim rezultatom je Hrvatska Davis Cup reprezentacija izgubila svaku šansu za prolaz u četvrtfinale, a što se ostatka grupe tiče, Nizozemska je ovim osigurala prvo mjesto u skupini, a sutra će Finci i Amerikanci igrati za drugo mjesto koje vodi u Malagu na finalni turnir osam najboljih.