SPLIT 17.0℃ | jugo 10.6 m/s
2. svibnja 2024. 03:44

Hajduk u Ljubljani pobijedio MTK

PODIJELI

Hajduk je danas u Ljubljani odigrao treću pripremnu utakmicu u Sloveniji i pobijedio mađarsku momčad MTK rezultatom 3-1.

Ivan Leko je očito dobro zapamtio lekciju koju je puno puta ponovio predsjednik Hajduka na temu prošlogodišnjeg Superkupa i žala što nije promijenio trenera već tad, pa činjenicom da Livaja već drugu utakmicu ne počinje u prvom sastavu možemo protumačiti tako da zaključimo kako trener uigrava momčad za pokušaj podizanja još jednog trofeja.

I opet to nije izgledalo baš bajno, opet je Hajduk bio jalov prema naprijed, a protivnik je lako kaznio jednu pogrešku u dodavanju u opasnoj zoni na tridesetak metara od gola Lučića i poveo preko Kate u 34.-oj minuti.

Susret je otišao u drugom smjeru kad je nakon sat vremena igre ušao Marko Livaja. I ne treba tu puno trošiti riječi, to je jednostavno razlika u kvaliteti.

Prvo je četiri minute nakon ulaska okrenuo protivnika kao da ne postoji, ušao do gol crte i pronašao Dajakua na pola metra od gola za izjednačenje, pa je petnaest minuta kasnije biciklom prošao čuvara i iskosa s lijeve strane probio golmana mađarskog kluba, a onda dvije minute prije isteka vremena pospremio loptu u gol na drugoj stativi nakon krasne akcije u kojoj je Dajaku izbacio Hrgovića po lijevoj strani, a ovaj pronašao svog kapetana za konačnih 3-1.

Hajduk prekosutra igra protiv Kalcer Radomlja, a dan kasnije zaključuje slovenski dio priprema utakmicom protiv turskog Trabzonspora.