SPLIT 20.2℃ | jugo 7.2 m/s
2. svibnja 2024. 18:28

Gojo izgubio od Đokovića u osmini finala US Opena

PODIJELI

Borna Gojo je ovog tjedna napravio rezultat karijere, ali do najveće senzacije nije uspio stići – Novak Đoković je bio prejaka prepreka za Splićanina.

Gojo je u meč ušao nervozno, izgubivši dva od svoja prva tri servis gema, pa je Đoković lako došao do prvog seta rezultatom 6-2 u nešto više od četrdeset minuta igre.

U drugi set je Gojo ušao puno bolje, započeo s brejkom Đokovićevog servisa, pa poveo 2-0 u gemovima, ali je u gemu u kojem je trebao potvrditi brejk servirao čak pet duplih grešaka i dopustio povratak Đokovića u set, koji je u završnici seta uzeo još jedan servis Goji i dobio drugi set 7-5 nakon 56 minuta igre.

U trećem setu je Đoković rutinski uzeo servis Splićaninu u sedmom gemu i mirno priveo meč kraju, Gojo je spasio jednu meč loptu, ali srpski tenisač je ipak bio prejak; 6-2, 7-5, 6-3 za dva i pol sata igre u osmini finala posljednjeg Grand Slama sezone, nadamo se jednog od mnogih koje će Gojo još odigrati.

Iako ne spada u mlade tenisače, ovo bi mu trebala biti ulaznica u kategoriju igrača koji ovakve stvari ne rade samo ponekad.

Đoković je u izjavi neposredno nakon meča imao samo riječi hvale za večerašnjeg protivnika: “Znam da je Borna sjajan momak, ne znam jesmo se ranije sastajali, ali znam kako je igrao. Ima izuzetan udarac, forhend, balans. Trudio sam se neutralizirati njegove servise, ali u meču na pet setova trudio sam se zadržati fokus, raspodjelu energije i da u najbitnijim momentima odigram najbolje“.