SPLIT 13.3℃ | lebić 0.4 m/s
4. svibnja 2024. 04:22

Eurobasket: Hrvatska pobjedom nad Ukrajinom osigurala treće mjesto u skupini

PODIJELI

Hrvatska je danas u Milanu pobijedila Ukrajinu 90-85 i time osigurala treće mjesto u skupini. Imala je u samoj završnici Hrvatska prigodu izboriti i drugo mjesto, ali s obzirom na način na koji je Bojan Bogdanović izveo slobodno bacanje koje bi Hrvate odvelo na prednost od sedam poena razlike i eventualni pokušaj za dostizanje potrebnih devet, očito je izbor bio treće mjesto.

Hrvatska je imala prednost i od dvanaest koševa pred kraj prvog poluvremena, u tom periodu briljirao je Dominik Mavra koji je fantastično iskoristio svoju minutažu, ali uporni Ukrajinci su se brzo vratili, a u zadnjoj četvrtini dosta dugo i bili u vodstvu.

Ipak, serijom trica u nizu, prvo Simonove dvije, pa onda po jedna Bogdanovića i Ramljaka, Hrvatska je ipak prelomila utakmicu u svoju korist.

Hrvatska će utakmicu osmine finala igrati u nedjelju u Berlinu protiv Srbije ukoliko večeras Jokić i društvo izgube protiv Poljske, a u slučaju očekivane pobjede Srbije, protivnik će biti Finska.