SPLIT 20.4℃ | oštro 1.7 m/s
4. svibnja 2024. 22:37

Hrvatska u drugom poluvremenu slomila otpor Francuza

PODIJELI

Hrvatska vaterpolo reprezentacija je u gotovo punoj Spaladium Areni večeras u drugom kolu grupne faze europskog prvenstva pobijedila Francusku rezultatom 13-7.

U prve dvije četvrtine nije Hrvatska igrala na svojoj razini, nije funkcionirala igra s igračem više u napadu, a u obrani su Francuzi nekoliko puta olako izigrali domaću obranu, nakon prve četvrtine su gosti bili u vodstvu 3-2, da bi u drugoj poveli i s dva gola razlike. Ipak, Fatović je brzo smanjio, a Bašić je pola minute prije kraja krasnim šutom iskosa sa šest metara izjednačio.

U trećoj četvrtini su Barakude krenule uraganski, Bijač je spustio roletu, a Hrvatska je proigrala u napadu, postigla pet golova u osam minuta i praktično riješila pitanje pobjednika odvojivši se na četiri gola razlike.

U zadnjoj četvrtini je momčad Ivice Tucka rutinski privela susret kraju povećavši prednost za još dva gola.

Hrvatska će protiv Grčke u petak igrati za prvo mjesto u grupi i izravan plasman u četvrtfinale, a za to će im pred domaćom publikom biti dovoljan i bod.