SPLIT 13.7℃ | maestral 2.9 m/s
24. travnja 2024. 04:37

Juniori Hajduka izgubili u Osijeku

PODIJELI

Juniori Hajduka su danas u Osijeku igrali zaostalu utakmicu i izgubili rezultatom 2-1, te tako najvjerojatnije ostali bez titule prvaka Hrvatske, iako teoretski još imaju šansu, jer prednost Dinama je dva boda kolo prije kraja.

Momci Marijana Budimira su odlično otvorili utakmicu i već u sedmoj minuti je Skoko otvorio Vrcića po desnom boku, ovaj je oštro tukao, a na odbijenu loptu je naletio opet Vrcić, vratio na peterac, a tamo je u mrežu posprema Roko Brajković.

Nakon toga smo gledali dosta rascjepkanu igru, garniranu poprilično lošim suđenjem sutkinje Martinčić, ali nismo vidjeli puno prigoda s bilo koje strane. Osijek je, posebno u drugom dijelu imao određenu terensku inicijativu, koja je polako kopnila, a petnaestak minuta prije kraja su Reić i Kavelj imali vrlo izgledne prigode koje nisu pretvorili u gol koji bi riješio pitanje pobjednika.

Kako to već najčešće biva, Osijek je te promašaje kaznio pet minuta prije kraja, kad je Prekodravac s desetak metara pogodio mrežu Borne Buljana. Hajduk je u preostalom vremenu pokušavao stihijski do pobjedničkog pogotka, ali nije uspio u tome. Dapače, u drugoj minuti nadoknade su Osječani došli i do pobjedničkog pogotka kad je Lugarić ostao sam na sedam metara ispred gola i bez problema savladao nemoćnog Buljana.

Nakon završetka utakmice, došlo je i do koškanja među igračima, nisu se igrači Hajduka lako mirili s ovim porazom.

U zadnjem kolu Hajduk gostuje kod Inkera i da bi obranili titulu prvaka im uz pobjedu treba i da Osijek u Maksimiru pobijedi Dinamo.