SPLIT 16.5℃ | bura 4.6 m/s
19. travnja 2024. 15:43

Hrvatska pobjedila Gruziju za četvrtfinale SP

PODIJELI

Hrvatska vaterpolo reprezentacija je u osmini finala SP-a u Mađarskoj pobijedila Gruziju 13:7 i plasirala se u četvrtfinale svjetskog prvenstva.

Bez obzira što je Hrvatska u susret ušla kao favorit, izbornik Tucak je upozoravao na pristup i u prvoj četvrtini su Gruzijci pokazali da se na svjetskom prvenstvu protiv nikoga ne smije opustiti. Ipak, već u drugoj četvrtini Hrvati su otišli na tri gola razlike, a u trećoj s tri postignuta pogotka. a bez ijednog primljenog otišli i na nedostižnih šest golova prednosti.

Susret su u posljednjoj četvrtini mirno priveli kraju, Popadić je sakupio šest obrana, Harkov je postigao četiri, a Marinić Kragić tri gola. Dva je dodao Žuvela, a po jedan su postigli Fatović, Krapić, Bašić i Bukić.

Hrvatski vatepolisti će prolazak u polufinale tražiti u srijedu od 16 sati protiv Srbije.