SPLIT 17.8℃ | jugo 9.3 m/s
29. ožujka 2024. 13:11

Hajduk u prvoj utakmici priprema poražen od prvaka Rumunjske

PODIJELI

U prvoj pripremnoj utakmici odigranoj u austrijskom Dietersdorf bei Fürstenfeldu, Bijeli su izgubili od rumunjskog prvaka CFR Cluj rezultatom 2:0. Trener Valdas Dambrauskas odabrao je dvije različite postave za svako poluvrijeme.

Rumunji odmah nakon sučevog zvižduka, već u prvoj minuti, dugom loptom dolaze u priliku za rani pogodak, međutim Subašić je na mjestu.

Igrači Cluja izašli su u visoki presing te dugim loptama pokušavaju zaprijetiti golu Hajduka. Jedan od takvih pokušaja im i uspijeva u 6. minuti, Balgradean šalje dugo dodavanje prema naprijed, Deac prima loptu na desnoj strani, izbacuje se na lijevu nogu i upošljava Maneu koji je mogao dovesti Cluj do vodstva, ali dobro pozicionirani Dimitrov sprječava ovu izglednu priliku.

Bijeli prijete u 9. minuti preko Krovinovića i Nikole Kalinića čiji udarac ne uspijeva opasno ugroziti Balgradeanov gol.

Prilike se izmjenjuju s obje strane te samo dvije minute nakon Kalinićevog udarca, Rumunji mogu do vodstva preko Debeljuha koji pokušava nadmudriti iskusnog Subašića, ali mu to ne uspijeva.

Vodila se bitka na sredini terena i obje ekipe nisu dolazile u izgledne prilike sve do 21. minute kada nakon duplog pasa Deaca i Debeljuha, Debeljuhov udarac odlično blokira Elez i skreće ovaj pokušaj u prečku te Rumunji dolaze samo do kornera. Mogli su i tada do vodstva igrači Dana Petrescua, ali vratar Bijelih upisuje svoju treću obranu na utakmici.

U 32. minuti Deac silovito puca, ali Subašić brani i izbija loptu u korner nakon kojeg Bijeli brzo iznose loptu preko Šarića koji odigrava dupli pas s Krovinovićem, ali je i golman Cluja siguran.

Do kraja prvog poluvremena rumunjski prvak preuzima inicijativu. Prvo Subašić brani udarac iz daljine, potom čisti nogom udarac s nekoliko metara, ali ipak ne uspijeva obraniti udarac s 11 metara iz 39. minute kojeg je sigurno izveo, u ovoj utakmici najspominjaniji igrač Cluja, Ciprian Deac. Samo nekoliko minuta nakon, u 42. minuti nakon, Manea povisuje na 2:0 za Cluj.

Trener Bijelih Valdas Dambrauskas u drugom poluvremenu izveo je potpuno novu postavu kako bi svi igrači profitirali u prvoj pripremnoj utakmici. Bijeli su krenuli odlučno i sa željom za izjednačenjem te su došli do dvije izgledne prilike iz slobodnih udaraca na početku drugog dijela. Prvo je Marko Livaja zapucao u živi zid s 20 metara, a potom stoper Rumunja ruši Stipu Biuka nakon odličnog driblinga, ali Ćubelićev slobodni udarac suparnici uspješno izbijaju iz svog kaznenog prostora.

Bijeli dominiraju drugim poluvremenom i to većinom preko rastrčanih Biuka i Čubelića nakon čijeg je ubačaja Livaja mogao u 64. do izjednačenja, ali nakon odličnog primanja i driblinga ipak ne uspijeva zatresti mrežu Cluja.

U 72. minuti Simić odigrava dugu i preciznu loptu prema Mikanoviću koji pokušava s ruba šesnaesterca glavom prebaciti vratara Cluja, ali dobru ideju ne uspijeva provesti u djelo.

Biuk još jednom pokazuje svoju kvalitetu kada u 83. minuti prolazi kroz cijelu obranu suparnika, međutim na kraju akcije ipak ne uspijeva zabiti zgoditak na žaljenje mnogobrojnih navijača Hajduka. U zadnjoj prilici na utakmici, u 92. minuti, Ćubelić puca s preko 20 metara direktno po golu, ali Gal, rezervni vratar Cluja, odličnom paradom sprječava Hajduk da dođe do smanjenja vodstva i potvrđuje konačni rezultat od 0:2.

Drugu od četiri prijateljske utakmice na austrijskim pripremama, Bijeli će odigrati protiv HSV-a u srijedu 29.lipnja s početkom u 17.30 sati.

U prvom poluvremenu za Hajduk su nastupili Subašić, Fossati, Kalinić, Dimitrov, Šarić, Elez, Atanasov, Krovinović, Letaj, Lovrencsics i Mlakar, a u drugom dijelu, trener Valdas Dambrauskas je na teren poslao momčad u sastavu Sentić, Mikanović, Simić, Prpić, Čolina, Vuković, Grgić, Krolo, Biuk, Ćubelić iLivaja.