SPLIT 9.7℃ | bura 3.6 m/s
25. travnja 2024. 03:42

Hajduk poražen u generalci od Genta

PODIJELI

Prvotimci Hajduka otputovali su danas iz svoje baze prema obližnjem Friedbergu kako bi odigrali treću prijateljsku utakmicu. Igrači trenera Dambrauskasa susreli su se s prošlogodišnjim osvajačem belgijskog kupa, K.A.A. Gentom, a utakmica je završila rezultatom 3:0 za belgijsku momčad.

Prva ozbiljnija prilika na utakmici pripala je Hajduku. Marko Livaja prošao je nekoliko igrača u sredini pa odigrao dupli pas s Grgićem, ali na kraju njegov udarac s 18 metara ipak blokira Godeau.

Do 20. minute igralo se bez ozbiljnih prilika, a onda Gent preuzima inicijativu i stvara nekoliko izglednih akcija u kojima Lovre Kalinić odlično brani pokušaje Bruna i Cuypersa. Oba napadača ipak su uspjeli doći do pogotka u ovoj utakmici – prvo Cuypers zabija u 28. minuti, potom u 43. Bruno povećava na 2:0 i onda na samom početku drugog poluvremena, u 49. minuti, Bruno postiže svoj drugi pogodak i postavlja konačan rezultat od 3:0.

Bijeli su se mogli smanjiti prednost Genta u 63. minuti kada Grgić šalje dobru loptu za Sahitia koji pronalazi Mikanovića, ali je njegov pogodak ipak poništen zbog zaleđa.

U zadnjih deset minuta Hajduk je imao nekoliko izglednih prigoda i to većinom preko raspoloženog Biuka koji je u igru ušao u 64. minuti. U 84. i 86. minuti Biuk je prošao po lijevoj strani, predriblao svoje čuvare, međutim u obje situacije njegov udarac ne pronalazi put do mreže.

Sutrašnjom utakmicom protiv mađarske Kisvárde, Hajdukovi prvotimci završavaju sa središnjim, austrijskim dijelom priprema. Nakon utakmice Bijeli će otputovati u Split gdje od ponedjeljka započinju sa završnom fazom u kojoj će postaviti temelje za uspješan početak nove sezone.