U Osijeku i dalje traje suđenje Mamićevoj ekipi u aferi Dinamo II, a jučer se na klupi za svjedoke koja ima neke čudne moći jer svi koji sjednu na nju dobiju blaži ili teži slučaj amnezije, pojavio i sam predsjednik Dinama, Velimir Zajec:
“Od 90-tih do danas sam u Dinamu, na različitim funkcijama. U međuvremenu sam kratko bio u Grčkoj kao trener i sportski direktor. Kada je Dinamo bio pred stečajem, osnovana je udruga građana koja je preuzela upravljanje nad klubom, a dioničko društvo je otišlo u stečaj. Sudjelovao sam u tome kao sportski direktor. Zbog teške financijske situacije igračima se tada davalo pravo na pola transfera jer ih nismo mogli adekvatno plaćati. Danas to više nije dopušteno. Ne znam kako je došlo do financijskog poboljšanja kluba.”
Izgovoreno je na tom svjedočenju još dosta toga više ili manje nebuloznog, ali mi bismo zapravo htjeli samo nekoliko tjedana unaprijed htjeli čestitati GNK Dinamu 26. rođendan kojeg će slaviti (ili neće, zaboravni kakvi jesu) 17. studenog.